Autor:
Horac
Přidáno:
05/10/2007 v 16:08:31
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 15:20:06

Zobrazeno: 10878x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 974x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra skvělá
Latinský název: Hemigrammus pulcher


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Peruánská část řeky Amazonky
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 14° dGH
Agresivita: mírumilovná hejnová společenská rybka
Charakteristika: Je typická zlatavě se lesknoucí skvrnou na kořenu ocasu. Má vyšší tělo než ostatní tetry. Dospělý jedinci mají hřbet a přední část těla tmavěsědozelenou s purpurověměděným nadechem. Směrem k břichu přechází zbarvení do stříbřitého. Podobně jako u jiných stříbřitých druhů i tato tetra se při dopadu světla z boku třpytí. Okraje šupin jsou zvýrazněné. Horní část duhovky oka je červená, spodní světlezelenomodrá. Spodní část ocasního stébla je tmavá. Nad černým zbarvením se táhne zlatavý pruh.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší, proti světlu je jim dobře vidět plynový měchýř, který mají zakulacený. Samičky jsou plnější a plynový měchýř, který je jim proti světlu špatně vidět, je zašpičatělý.
Rozmnožování: Vytírají se ve spleti jemnolistých rostlin. Samička klade až několik set jiker, které jsou citlivé na světlo - proto se doporučuje nádrž zatemnit a odlovit rodiče. Potěr roste pomalu. Malé rybky jsou plaché a často se schovávají. Krmte ho velmi jemnou živou potravou.Pokud ke tření nedochází, je třeba vyměnit samečka, protože kladný výsledek lze očekávat jen u dobře sehraného páru. Na tření je dobré použít vyšší, dobře zarostlou nádrž vysokou asi 60 cm.

V inzerátech: Prodám Kančíky příčnopruhý


Tetra skvělá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra skrytá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra skvostná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra svítivá nepravá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra červenoústá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby