Autor:
Drachirus
Přidáno:
12/02/2009 v 14:22:18
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5627x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 709x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra Rathbunova
Latinský název: Aphyocharax rathbuni


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 21 - 26 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 20 °dGH
Agresivita: Mírumilovná
Charakteristika: Ryba pochází z Parguaye. Základní zbarvení rybek je šedožluté až olivově zelené, třpytivé. Ryby obývají střední část akvaria. Hlavní rostlinou v akváriu je pro ryby Hnědovka křídlatá, na kterou se i rády třou.
Pohlavní dimorfismus: Samička má červenavou až výrazně červenou dolní část těla s řitní ploutví přecházející až na ocasní ploutev.
Rozmnožování: Ryby se třou ve stinných částech akvária v dopoledních hodinách v blízkosti rostlin pod hladinou. Pro tření a vývoj je doporučená teplota kolem 26 °C s tvrdostí vody kolem 10 °dGH. Mladé rybky dospívají kolem 6 - 7 měsíců.


Tato fotografie pochází ze stránek http://akvaryum.usTetra Rathbunova


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Rachovova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Robertsova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra útlounká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra erebatská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby