Autor:
Beny5
Přidáno:
03/03/2008 v 20:01:45
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
27/02/2009 v 18:32:15

Zobrazeno: 7238x Hodnocení: 2.97 Hodnoceno: 996x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra proužkovaná
Latinský název: Pyrrhulina vittata


Čeleď:Trnobřichovití - Lebiasinidae (Štíhlotělovití)
Původ: Povodí Amazonky u Santarému
Maximální velikost: až 7 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: rozmanitá živá, mražená, umělá potrava
Doporučené PH: slabě kyselé 6,5 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: měkká 5 - 10 dGH
Agresivita: mírumilovné, avšak lekavé
Charakteristika: Tělo je protáhlé a ze stran mírně stlačené. Zbarvení je šedě stříbřité s modravým nebo zelenavým leskem. Ploutve jsou průsvitné až jemně červenavé. Na hřbetní ploutvi velká černá skvrna. Ideální je nádrž o obsahu asi 100 l a více, s intenzivní filtrací. Je to nesmírně žravá ryba.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má ploutve žlutavé nebo červenavé.Horní lalok ocasní ploutve je trochu větší. Samička je plnější v bříšku, plouve má bezbarvé.
Rozmnožování: Třou se i ve společné nádrži, kde samec hlídá snůžku. Samička klade jikry na předem očištěný list rostliny. Potěr se líhne za 24 hodin.

V inzerátech: Prodám, prodam, prodej, 4.STŘEDOČESKÝ SRAZ AKVARISTŮ 2010 , Prodám, Prodám, Prodám, Prodám, Prodám, Rychlé a snadné půjčky, nejnižší úrokovou sazbou, PRODAM, PRODAM, PRODAM, PRODAM, Prodám, prodej, prodám, prodam, , Hrotočelec Prodám, , Roupice, prodej, prodám


Tato fotografie pochází ze stránek http://christophe.corbineau.free.frTetra proužkovaná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - tetra proměnlivá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Průšova Juniorka   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Rachovova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Živorodka sklovitá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby