Autor:
Horac
Přidáno:
11/01/2008 v 19:06:29
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7084x Hodnocení: 2.96 Hodnoceno: 707x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra podélnopruhá (Štikovka podélnopruhá)
Latinský název: Boulengerella lateristriga


Čeleď:Trnobřichovité - Ctenoluciidae (Štikovkovití)
Původ: povodí řek Rio Negro, Orinoko a Rio Urubu (Brazílie a Venezuela)
Maximální velikost: 40 cm
Vhodná teplota: 23 - 28°C
Potrava: masožravec - vyžadují živou potravu
Doporučené PH: 5,0 - 6,5
Doporučená tvrdost vody: 1 - 11°dGH
Agresivita: agresivní predátor
Charakteristika: Mohou se chovat i ve skupinkách. Pokud v akváriu budou jiné rybky, měly by být dostatečně velké, aby je tetry nesežraly. Když je dáte do neznámého prostředí, chovají se velmi plaše a než se aklimatizují, nepřijmají potravu. Vyžadují vysoký obsah kyslíku ve vodě a čistou vodu - proto je podmínkou výkonná filtrace a častá výměna vody (až třetinu obsahu vody každé dva týdny). Také jsou citlivé na vysokou hladinu dusičnanů a dusitanů. V akváriu by neměly chybět plovoucí rostliny, úkryty, kořeny a volný prostor pro plavání.


Tetra podélnopruhá (Štikovka podélnopruhá)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra podélněpruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra polopruhá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Mřenka trpasličí (Sekavka proužkovaná) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra skvrnitá (Štikovka skvrnitá)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby