Autor:
Horac
Přidáno:
26/11/2007 v 18:46:31
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
15/02/2009 v 11:00:16

Zobrazeno: 7972x Hodnocení: 2.88 Hodnoceno: 729x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra plachtoploutvá
Latinský název: Crenuchus spilurus


Čeleď:Trnobřichovité - Crenuchidae (Různozubovití)
Původ: Guyana (Jižní Amerika)
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 23 - 26°C
Potrava: hlavně masožravá
Doporučené PH: 6,0 - 7,0
Doporučená tvrdost vody: 3 - 10°dGH
Charakteristika: Mezi akvaristy je tato rybka známá již od roku 1912,ale není mezi chovateli rozšířená pro náročnost její chovu.Pokud ji chováte s příliš čilými rybkami může se začít chovat velice plaše a bázlivě. Starší samci mohou být teritoriální. Kvůli své masožravosti může být dravá a požírat malé rybičky či larvy hmyzu. Kvůli živé potravě je také potřeba výkonná filtrace. V akváriu má ráda hodně úkrytů -> kameny, kořeny, větší množství rostlin.Je dosti plachá,většinu dne je schovaná ve skřýši.Není vhodná do společných akvárií,ale je lépe ji chovat odděleně.Pokud možno samostatně.
Pohlavní dimorfismus: Samičky jsou menší a vybledlejší, samečci mají delší hřbetní ploutev a mají ji zašpičatělou.Samci se navzájem "přesvědčují" o své velikosti a to rozepínaním ploutví.Někdy se přetláčí tlamkama,co je vidět běžně u cichlid.
Rozmnožování: V přírodě se rozmnožují v období mezi říjnem a únorem. Pravděpodobně kladou jikry na kameny a pak je ovívají ploutvemi.

V inzerátech:


Tetra plachtoploutvá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra písmenková Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra pluriventre   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hřebenáč sp. Xingu L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Parmička podlouhlá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby