Autor:
Horac
Přidáno:
12/10/2007 v 15:13:21
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
11/01/2009 v 11:28:34

Zobrazeno: 11777x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 896x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra paraguayská
Latinský název: Moenkhausia sanctaefilomenae


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Paraguay, Brazílie, Bolívie, Peru
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 21 - 23°C
Potrava: všežravec, hlavně nitěnky, larvy hmyzu.
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 22°dGH
Agresivita: mírumilovná společenská hejnová rybička
Charakteristika: Měli by se chovat v hejnech o alespoň deseti kusech. Je poměrně odolná, ale její krása vynikne pouze v dobrých podmínkách. Pro chov vyžaduje akvárium nad 100 litrů objemu. Dbáme o častou výměnu vody. Mírně kyselá voda je vhodnější než zásaditá. Býva plachá.
Pohlavní dimorfismus: Samci jsou štíhlejší než samice, mají větší řitní ploutev a prodloužené paprsky ocasní ploutve.
Rozmnožování: Někteří akvaristé doporučují před třením samečka od samičky asi na tři týdny oddělit. Vytírají se do jemnolistých rostlin, nebo na kořeny plovoucích rostlin. Jiker může být až 600 kusů. Rodiče je nutné odlovit, jinak mohou jikry sežrat. Do dvou dnů se líhne plůdek, který se do dalších tří dnů rozplave a přijmá velmi drobnou živou potravu.


Tetra paraguayská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra ozdobná (Tetra růžová) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra písmenková   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra diamantová L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hlavačka purpuropásá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby