Autor:
Horac
Přidáno:
28/09/2007 v 13:51:51
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
22/09/2008 v 22:24:08

Zobrazeno: 17447x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 823x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra měděná
Latinský název: Hasemania nana


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Brazlie (Jižní Amerika)
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 3 - 16° dGH
Agresivita: čilá dlouhověká mírumilovná hejnová rybička
Charakteristika: Konečky většiny ploutví mají bílé. Někteří samečci můžou honit pomalejší rybky. Základní zlatohnědé zbarvení této rybky je v odstínech od světle stříbřité barvy samiček až po tmavěměděnou barvu samečků. Ploutve jsou bezbarvé, průhledné s bílými konečky.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší, barevnější a mají koneček řitní ploutve bílý. Samičky jsou mohutnější, mají konec řitní ploutve žlutý a narozdíl od měděné barvy samců jsou nažloutlé až do stříbrna.
Rozmnožování: Pokud je pár v dobrém stavu, tak je množení snadné. Samička klade na jemnolisté rostliny (nebo vložený náhradní podklad) až 200 jiker. Rodiče potěr často sežerou. Krmte ho drobnou živou potravou a dále by už mělo být snadné ho odchovat.


Tetra měděná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra mazarunská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra měsíčkoskvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Hara Jerdonova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Trnovec tmavohřbetý     Editovat článek     Přidat fotku


Dneska sem si jich 6 přidal k 6 neonkám a kouká se na to nádherně. Myslím, že sem udělal moc dobře :-)


Opravdu moc nádherná rybka. Bohužel jsem si ji zatím v žádné akvaristice nevšiml. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby