Autor:
Horac
Přidáno:
24/10/2007 v 14:07:11
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
22/09/2008 v 15:54:55

Zobrazeno: 11716x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 946x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra křivopruhá (Hokejka)
Latinský název: Thayeria boehlkei


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Brazílie, Peru
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 18°dGH
Agresivita: mírumilovná společenská rybka
Charakteristika: Hokejka se jí říká, kvůli černému pruhu, který svým tvarem připomíná hokejku. Často plavou šikmo vzhůru (pod úhlem asi 30°). Akvárium musí být dobře zakryté, protože jsou to velmi dobří skokani - dokáží doskočit až dva metry. Tyto rybky jsou citlivé na obsah dusitanů a dusičnanů ve vodě, proto je potřeba jí alespoň jednou za dva týdny vyměnit čtrvtinu. Na této rybce převládá bílá a černá. Hřbet má slabý olivovězelený nádech, bříško stříbřitý lesk. Tmavý, rozmazaný pruh vede od okraje žábroveho véčka až po konec dolního laloku ocasní ploutve, kde je olemovaný bílou barvou.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menčí a štíhlejší, samička je objemnější v bříšku (zvláště v období tření).
Rozmnožování: Pro tření by měla být voda měkká a slabě kyselá. V nádrži by také měli být jemnolisté rostliny. Tření je poměrně dosti prudké. Jsou velmi plodné - samička může naklást až tisíc jiker. Po vytření se doporučuje rodiče odlovit. Potěr se líhne do 16 hodin a je velmi citlivý (z počátku je potřeba chránit ho i před prudkým světlem). Vyžaduje velmi jemnou živou potravu.


Tetra křivopruhá (Hokejka)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra křídlovitá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra krvavá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čtverzubec Tetraodon suvatti L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra polopruhá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby