Autor:
Horac
Přidáno:
07/10/2007 v 18:35:58
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
28/02/2009 v 16:52:46

Zobrazeno: 17417x Hodnocení: 2.77 Hodnoceno: 1067x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra královská
Latinský název: Inpaichthys kerri


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Amazonie, Brazílie
Maximální velikost: samečci 5 cm, samičky 4 cm
Vhodná teplota: 23 - 27°C
Potrava: všežravec, preferuje drobnou živou potravu
Doporučené PH: 6,6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 10 °dGH
Agresivita: mírumilovná společenská rybka
Charakteristika: Je typická výrazně modrým pruhem. Nejlépe vypadají v hejnech, ve kterých jsou samci i samice, protože se mezi sebou budou předvádět. Jsou to velmi čilé rybky a tak potřebují místo pro plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají tukovou ploutvičku modrou, samičky červenou.
Rozmnožování: Vytírají se do jemnolistých rostlin,nebo vytírací nádržky do které vložíme vytírací rošt,už ve věku 7 měsíců. Po tření se doporučuje rodiče odlovit, aby jikry nesežrali. Třecí nádržku je lépe zastínit a dbát na to, aby nebyla vystavena náhlým změnám intenzity světla. Potěr krmte drobnou živou potravou a chovejte při teplotě asi 27°C.

V inzerátech: SUPER AKCE!


Tetra královská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra kosočtverečná albín Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra krátkopruhá (Tetra šikmopruhá)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Razbora oranžovopruhá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Interochromis loocki     Editovat článek     Přidat fotku


Nedavno se mi tyto rybky zvláštně rozmnožili.Jedna samice ze sebe vypustila takové zvláštní mračno něčeho (pravděpodobně jiker) a hned se pod ní seběhlo téměř celé akvárium a začalo s mračna žrát.Druhý den sem vyděla opravdu drobounké rybky jak tam plavou.Poraďte co to asi pravděpodobně mohlo být .


Zaráží mě zde uvedený údaj o doporučené tvrdosti vody, který je i v rozporu s nedávno publikovaným článkem MUDr. V. Bydžovského o těchto rybkách na www.akvarko.cz (publikováno 14.2.2009), kde se naopak uvádí že pro chov je vhodná voda s celkovou tvrdostí do 10°dGH.


Tyto rybky chovám doma jsou to úžasně živé rybky ale mám jenom 5 samečků a jednu samičku.


Při samovolném vytření ve společné nádrži s neagresivními rybkami obdobné velikosti je schopno z takovéhoto výtěru odrůst i několik jedinců bez jakékoliv zvláštní péče a to i z potravy, kterou si sami seženou v akváriu, kde je krmeno výhradně suchým krmením standardní velikosti. Předpokladam je ovšem dostatek úkrytů mezi rostlinami.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby