Autor:
Horac
Přidáno:
16/09/2007 v 13:45:44
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
11/11/2008 v 17:17:37

Zobrazeno: 16888x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 1070x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra konžská
Latinský název: Phenacogrammus interruptus (Micralestes interruptus)


Čeleď:Trnobřichovité - Alestiidae (Afrotetrovití)
Původ: Kongo, Zair
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: všežravec, nejraději má hmyz
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 18°dGH
Agresivita: mírumilovná čilá společenská rybka
Charakteristika: Pokud se nechová v hejnu, tak bývá plachá a lekavá. Při přidání do hejna plachost strácí a chová se normálně. Často se mezi sebou honí, ale nijak si přitom neubližují. Někdy okusují jemné rostliny.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou větí, barevně výraznější, mají proteženou hřbetní ploutev a v dospělosti mají dlouhé vlající ploutve. Samičky jsou menší, bledě vybarvené a poměrně nevýrazné.
Rozmnožování: Ke tření obvykle dochází ráno při rozbřesku. Většinou mu napomáhá částečná výměna vody. Samička naklade na jemnolisté rostliny kolem 300 velkých, nahnědlých a nelepkavých jiker. Potěr se líhne asi do šesti dnů. Po dalším dni se rozplave a přijmá drobnou živou potravu. Rodiče se opotěr nestarají.

V inzerátech:


Tetra konžská

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra kolumbijská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra kosočtverečná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Afrotetra rudohřbetá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sviňucha kalifornská     Editovat článek     Přidat fotku


Krásná duhová rybka - opravdu znamenitě vybarvená. :-) :-)


Krásně barevná rybička a taky přizpůsobivá svýmu okolí, což je fájn.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby