Autor:
Horac
Přidáno:
28/09/2007 v 09:15:51
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9138x Hodnocení: 2.84 Hodnoceno: 722x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra dvouskvrnná
Latinský název: Exodon paradoxus (Astyanax bimaculatus)


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: severovýchodní až východí Amerika
Maximální velikost: 14 cm
Vhodná teplota: 22 - 26°C
Potrava: všežravá, nejraději má maso (kousky ryb nebo masa, žížaly...)
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 19°dGH
Charakteristika: K jiným rybkám se chová agresivně. V hejnu, které má kolem 12 rybek se k sobě budou chovat mírně. Když budou jen tři nebo čtyři, tak na sebe budou vzájemně útočit a vykusovat ostatním rybkám kusy masa ne dokonce i oči. Nádrž musí být dobře přikrytá - rády skáčou. Druhy se od sebe barevně liší podle oblasti rozšíření.
Pohlavní dimorfismus: Samička je bříšku ohodně plnější než sameček.
Rozmnožování: V akváriu dochází ke tření jen velmi zřídka. Už se ale povedlo ji rozmnožit. Vytírá se nad jemnolistými rostlinami. Plůdek se líhne do 36 hodin. Odchovat ho větší počet je problematické, protože se chová kanibalisticky.


Tetra dvouskvrnná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra dlouhoploutvá (Afrotetra dlouhoploutvá) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra erebatská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Exochochromis anagenys L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec jehlicovitý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby