Autor:
Horac
Přidáno:
10/10/2007 v 16:19:34
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
06/11/2008 v 16:18:19

Zobrazeno: 13857x Hodnocení: 3.04 Hodnoceno: 1057x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra diamantová
Latinský název: Moenkhausia pittieri


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Venezuela
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 23 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5,7 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 13° dGH
Agresivita: klidná mírumilovná hejnová rybička
Charakteristika: Pokud je nebudete chovat v hejnu nebo společnosti podobných rybek, může se stát, že začnou být poměrně plaché. pro dobrý růst a plný vývoj ploutví se doporučuje krmit je živou nebo alespoň zmraženou potravou. Zbarvení této tetry je na hřbetě zelenkavě-modro-šedé, na břichu stříbřtě bílé. Na okrajích šupin má rybka krásný duhový lesk, který nejvíce vyniká při bočním osvětlení. Podél boční čáry se táhne nevýrazný tmavší pruh. Ploutve dospělých rybek jsou modravé s bílými okraji. Hřbetní ploutev dospělého samečka je srpovitá. Břišní ploutve jsou poměrně dlouhé, ocasní ploutev je hluboko vykrojená. Vrchní oblouk oka je svítivěčervený. Je to velmi čilý plavec, vyžaduje dostatek prostoru.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má více vyvinuté ploutve, zvláště hřbetní, která je srpovitě protažená, má intenzivnější zbarvení a namodralou tukovou ploutvičku. Samička je o něco menší, méně výrazně zbarvená, řitní ploutev má mírně vykrojenou a tukovou ploutvičku načervenalou.
Rozmnožování: Vytírají se nad jemnolistými rostlinami nebo volně ve vodě. Samička může naklást až 300 jiker. Rodiče je po tření nutné odlovit, aby jikry nesežrali. Plůdek se líhne do dvou dnů a do dalších čtyř se rozplave. V prvních dnech bývá plachý hodně se schovává. Dávejte mu jemnou živou potravu. Nejlépe je plůdek odlovit do odchovničky, aby mohl vyrůst a pak ho teprve dát do akvária.


Tetra diamantová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra darienská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra diskovitá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra písmenková L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra paraguayská     Editovat článek     Přidat fotku


Máme je v šumperku.... Mohu je sehnat prodávají je tu za 24 Kč.Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby