Autor:
Horac
Přidáno:
05/10/2007 v 18:58:30
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 15:57:17

Zobrazeno: 12425x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 908x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra citrónová
Latinský název: Hyphessobrycon pulchripinnis


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Brazílie
Maximální velikost: 4 - 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 5,7 - 7,7
Doporučená tvrdost vody: 3 - 22° dGH
Agresivita: společenská mírumilovná nenáročná rybka
Charakteristika: Jak již název napovídá, její téměř průhledné tělo je lehce citrónově nažloutlé. Potřebuje dobrou kvalitu vody a živou potravu. Je choulostivá na transport. Tato rybka má světle zelenkavěžluté zbarvení. Na prvních paprscích hřbetní ploutve se objevuje žlutá a černá barva. Žlutá s černým okrajem je i tuková plutvička a řitní ploutev. Polovina duhovky oka je červená.
Pohlavní dimorfismus: Samečci jsou štíhlejší a mají okraj řitní ploutve černě lemovaný. Samičky jsou plnější v bříšku a vyšší ve hřbetě.
Rozmnožování: Tření není snadné, protože samička se těžko zaplňju jikrami a ne každý pár rybek se k sobě hodí. Vytírají se na jemnolisté rostliny. Jikry jsou bledě žluté. Asi do dne se líhne potěr, který se do týdne rozplave. Krmte ho drobnou živou potravou.


Tetra citrónová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra císařská černá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Copelandova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra ozdobná (Tetra růžová) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra ohňoznaká     Editovat článek     Přidat fotku


mám ich doma, sú super vyžadujú polotieň aby sa pekne vyfarbiliSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby