Autor:
Yirka
Přidáno:
30/11/2008 v 07:28:16
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
10/02/2009 v 22:28:12

Zobrazeno: 5885x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 829x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra cinobrová
Latinský název: Hyphessobrycon griemi


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika,Brazílie
Maximální velikost: 4,5 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20° dGH
Agresivita: Snášenlivá, klidná rybka
Charakteristika: Mírumilovná hejnová rybka pohybující se ve středu nádrže, která by měla být dobře zarostlá s kořeny,jako skrýše a také s prostorem pro plavání. Je citlivá na kvalitu vody, především na přítomnost N látek.Proto je pravidelný přísun čerstvé vody velice nutný.V potravě upřednostňuje drobnou živou potravu,nebo mraženou,ale přijímá také Tubifex,vločková ale i granulovaná krmiva.Její tělo je průhledné,řezavé až olivově hnědé barvy.Bříško je stříbřité se žlutavým odstínem.Za skřelemi se nacházejí dvě podlouhlé příčné skvrny,z kterých je přední jen naznačena a druhá je sytě černé barvy.Obě skvrny jsou uloženy v zlatožlutém poli.Cinobrově červené s mléčně bílými konečky jsou hřbetní,ocasní a řitní ploutve.Tmavé jsou jenom okraje šupinek.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší a plnější v bříšku.Sameček je barevnější a okraje ploutí jsou lemované bílou barvou.
Rozmnožování: Není náročný. Tře se do jemnolistých rostlin, po vytření je lepší rodiče odlovit. Jiker je kolem 200 kusů.Potěr se rozplave asi za 6 dnů a žere drobnou potravu.První 3-4 týdny se potěr zdržuje více u dna.Mladé rybky pohlavně dospívají po osmich měsícich.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.net/Tetra cinobrová


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenoústá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra císařská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Georgettina L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Neonka černá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby