Autor:
Carex
Přidáno:
12/03/2008 v 12:52:47
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
22/11/2008 v 14:23:27

Zobrazeno: 12997x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 942x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra červenoskvrnná
Latinský název: Hyphessobrycon erythrostigma


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika,hraniční oblast Brazílie, Kolumbie a Peru
Maximální velikost: 7 - 9 cm
Vhodná teplota: 22 - 27 °C
Potrava: Všežravec, preferuje plankton,komáří larvy
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 1 - 12 °dGH
Agresivita: samečci hájí revír, ale nejsou nebezpeční
Charakteristika: Čilá hejnová rybka žijící ve středních a spodních vrstvách vody. Chováme ve společné nádrži s hustým porostem. Vždy bychom měli chovat větší počet těchto rybek (6 a více). Má vysoké tělo. Základní zbarvení je stříbřitěrůžové. Typickým znakem je růžová skvrna uprostřed těla pod hřbetní ploutví. Tato mírumilovná rybka je dost lekavá a při náhlém vyrušení se může i vážně poranit.
Pohlavní dimorfismus: Samička je větší a tlustší, sameček je výrazněji zbarvený a má prodlouženou hřbetní ploutev.
Rozmnožování: Odchov je možný, ale obtížný. Doporučuje se použít měkkou vodu s nižším pH. Plůdek se líhne za 24 hodin. Rozmnožování je v zajetí výjimečné.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://aquadings.deTetra červenoskvrnná

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenoploutvá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenoústá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra kolumbijská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra červená     Editovat článek     Přidat fotku


Krásné tetry které se ale bohužel jen dováží a proto nejsou k sehnání.Jednou jsem je náhodou koupil v "HORNBACHU" v Praze na Černáku a potom jsem je sehnal na internetu a od té doby jsou ozdobou mého akva.V přírodě žijí spolu se skalárama a v akváriu je to superkombinace. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby