Autor:
Horac
Přidáno:
26/09/2007 v 17:48:44
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
02/02/2009 v 18:18:57

Zobrazeno: 12147x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 926x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra červenoploutvá
Latinský název: Aphyocharax anisitsi


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: řeky Paraná a La Plata v Argentině v Jižní Americe
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 18 - 28°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 30° dGH
Agresivita: mírumilovná hbitá hejnová rybka
Charakteristika: Jak již název napovídá, má tmavěčervené všechny ploutve kromě prsní, a horního laloku ocasní ploutve. Doporučuje se chovat je ve skupince o alespoň deseti kusech, aby se cítili bezpečně. Je dosti nenáročná a snášenlivá. Při nižších teplotách její barvy blednou. Dožívají se až pěti let. Potřebuje jemnolisté rostliny do kterých se tře.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je štíhlejší, má výrazněji zbarvené ploutve, v době tření se barví do červena a má na řitní ploutvi drobné háčky. Samička je plnější v bříšku.
Rozmnožování: Tření probíhá v jemnolistých rostlinách nebo nad nimi. Dochází k němu obvykle v ranních hodinách. Samička klade asi 300 až 500 jiker. Po vytření se doporučuje chovný pár odlovit, protože žerou jikry. I plůdek se může odlovit a po dosažení určité délky ho vrátit. Plůdek se líhne do dne až dvou dnů. Pak je dobré ho krmit drobnou živou potravou. Rychle roste a je snadné ho odchovat.

V inzerátech: Prodám přebytky rostlin


Tetra červenoploutvá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenooká Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenoskvrnná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra lesklá (Tetra ouklejotvará) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra útlounká     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby