Autor:
Horac
Přidáno:
15/09/2007 v 16:58:49
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 16:36:43

Zobrazeno: 10280x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 819x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra červenooká
Latinský název: Arnoldichthys spilopterus (Peterius spilopterus)


Čeleď:Trnobřichovité - Alestiidae (Afrotetrovití)
Původ: západní Afrika, hlavně řeka Lagos (až k ústí Nigeru)
Maximální velikost: 11 cm
Vhodná teplota: 23 - 27°C
Potrava: všežravec, preferuje hmyz
Doporučené PH: 6,0 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 19°dGH
Agresivita: čilá nenáročná mírná hejnová rybka
Charakteristika: Jak již jméno napovídá, má tato rybička nápadně červenou oční duhovku. Doporučuje se je chovat je ve větším hejnu. Hřbet rybky je hnědý s modrozeleným leskem. Velké šupiny se zlatými středy vytvářejí na těle podélnou svítící linii. Dolní polovina těla je stříbřitě modrozelená, bříško je zespodu bílé. Na hřbetní ploutvi je bíle ohraničená černá skvrna a ocasní ploutev je sivě stříbrná.
Pohlavní dimorfismus: Samečci mají vypouklí okraj řitní ploutve a mají na ní červenou skvrnku či proužek. Samičky mají okraj řitní ploutve téměř rovný a mají na ní téměř černý koneček.
Rozmnožování: Při tření se k sobě rybky přitisknou a za silného chvění těla samička volně vypouští jikry, které sameček oplozuje. Do 36 hodin se líhne plůdek, který se do týdne rozplave.

V inzerátech: Koupím tetry


Tetra červenooká

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenohlavá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenoploutvá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Afrotetra červenooká L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Čverzubec Manilský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby