Autor:
Horac
Přidáno:
25/07/2007 v 09:13:55
Autor změny:
Dadka21
Naposledy změněno:
19/09/2008 v 15:46:26

Zobrazeno: 24072x Hodnocení: 2.75 Hodnoceno: 1152x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra červená
Latinský název: Hyphessobrycon flammeus


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: okolí Rio de Janeira v Brazílii
Maximální velikost: 4 cm
Vhodná teplota: 22 - 27°C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 8 - 22° dGH
Agresivita: nenáročná, mírumilovná, hejnová rybka
Charakteristika: Tato rybka je vhodná i pro začátečníky, protože je docela odolná. Někdy je ale málo doceněná - až při téměř dokonalých podmínkách totiž vynikne její skutečné jemné červené zbarvení se stříbřitým leskem. Plně vybarvené rybky mají za žábrami dva svislé proužky. Zadní polovina těla je červenější než přední. Řitní a břišní ploutve jsou růžovočervenée s tmavým lemováním.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, štíhlejší a jeho řitní ploutev je černě lemovaná. Samička je větší a méně vybarvená.
Rozmnožování: Rybky se celkem snadno vytírají do spleti jemnolistých rostlin. Mají až 200 jiker, potěr se vylíhne asi za šest dnů a další měsíc se drží spíše u dna. Po osmi měsících rybky pohlavně dospívají. Doporučuje se po vytření rybky odlovit.

V inzerátech: Koupím tetry


Tetra červená

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra černopruhá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červenohlavá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra červenoskvrnná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Georgettina     Editovat článek     Přidat fotku


Na obrázku není tetra červená


Zdravím vás a mám dotaz k Tetře červené.Koupila jsem Tetru červenou,ale má ke jménu připsané zlatá.A v latinském názvu Gold.Je naprosto stejná na první pohled,ale chybí ty dva příčné pruhy.A sameček nemá řitní ploutev lemovanou.Bude to stejný chov jsko u Tetry červené? :-) Děkuji za odpověď.OliSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby