Autor:
Yirka
Přidáno:
30/11/2008 v 07:36:08
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
22/02/2009 v 11:36:01

Zobrazeno: 9150x Hodnocení: 3.05 Hodnoceno: 955x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra černopruhá
Latinský název: Hyphessobrycon scholzei


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika - Paraguay
Maximální velikost: 5 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: Všežravá ryba, hlavně živá je důležitá v období rozmnožování.
Doporučené PH: 6,2 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 25° dGH
Agresivita: Klidná rybka
Charakteristika: Mírná hejnová rybka vyžadující nádrž s hustým porostem i plavacím prostorem. Je nenáročná, ve společné nádrži se dobře snáší s jinými menšími rybami. Občas okusuje konečky jemnolistých rostlin, proto se doporučuje mít v akváriu s tetrou černopruhou rostliny odolné, málo zranitelné, třeba anubiasy.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší a má více vykrojenou ocasní ploutev.
Rozmnožování: Není náročné, tře se do jemnolistých rostlin, po tření je nutné rodiče odlovit. Potomství je početné, samička může odložit až 1600 jiker.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.snakes.co.il/Tetra černopruhá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra černá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra červená   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Robertsova L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra Socolofova     Editovat článek     Přidat fotku


to já sem si dneska koupila 5 teter a jedna z nich je fááááákt obrovská tak doufám že bude mít mladý A nevíte někdo jestli musí mít nějaký speciální podmínky na rozmnožování?????? :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby