Autor:
Carex
Přidáno:
04/03/2008 v 17:31:06
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 16:16:13

Zobrazeno: 15595x Hodnocení: 2.72 Hodnoceno: 973x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra černá
Latinský název: Gymnocorymbus ternetzi


Čeleď:Trnobřichovité - Characidae (Tetrovití)
Původ: Jižní Amerika
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 19 - 25°C
Potrava: nitěnky, perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů, suché krmivo
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 19 °dGH
Agresivita: Klidné ryby vhodné do společenských nádrží.
Charakteristika: Hejnová ryba žijící ve středních vrstvách nádrže. Má mírně protažené ze stran silně stlačené a vysoké tělo. Mladé rybky mají černou řitní ploutev a tmavý zadní konec těla, s přibývajícícm věkem se zbarvují do stříbřitě šeda.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je menší, štíhlejší, v ocasní ploutvi má znatelnou běl. Samička má zakulacené bříško.
Rozmnožování: Odchov je možný. Ryby kladou jikry volně do vody. Chovný pár se přeloví do samostatné odchovné nádrže osázené jemnolistými rostlinamy, jako je například měchýřka jávská, nebo raději do ná drže, kde je instalovaný třecí rošt. Teplota se postupně o něco zvyšuje, aby ryby rychleji přešly ke tření. Voda musí být měkká, jinak se jikry nevivinou. Po tření je nutné rodiče odlovit. Jikry se líhnou za 36h a za dalších pět dní se rozplavou. Nezbytné je jemné vzduchování, protože potěru je většivou značný počet. Krmí se po rozplavání drobou živou potravou. V akváriu by měly být rostliny, aby se rybky měly kde schovat.

V inzerátech: Koupím tetry


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.aqua-fish.netTetra černá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra Calvertova Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra černopruhá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Okouník paprskoploutvý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Perleťovka paraguajská     Editovat článek     Přidat fotku


sú super, vôbec nie sú náročné, len škoda, že v dospelosti strácajú pekné vyfarbenie a "šednú"Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby