Autor:
Dadka21
Přidáno:
23/09/2008 v 20:34:52
Autor změny:
Vašek
Naposledy změněno:
20/11/2008 v 14:17:50

Zobrazeno: 6521x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 786x
1 2 3 4 5

Český název: Tetra Adonis
Latinský název: Lepidarchus adonis


Čeleď:Trnobřichovité - Alestiidae (Afrotetrovití)
Původ: Ghana, Liberia
Maximální velikost: 3 cm
Vhodná teplota: 22 -26 °C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 5.8 - 6.5
Agresivita: mírumilovná
Charakteristika: Rybka má stříbřitěžluté základní zbarvení a je z části průhledná. Má proto obvykle barevný odstín okolí. Hřbetní, řitní a ocasní ploutev obou pohlavi jsou ozdobené tmavšími pásky. Má ráda zarostlé akvárium. Také kořeny a úkryty jsou dobré, ale nejsou nutností.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má na ocasním stéble tmavší skvrny.
Rozmnožování: Rozmnožují se v měkké vodě v dobře zarostlém akváriu. Jiker je jen málo a jsou citlivé na světlo. Mláďata je možno odchovat, pokud je kmíme drobnou potravou (např: mladé artemie).


Tato fotografie pochází ze stránek http://filaman.ifm-geomar.deTetra Adonis


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tester Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tetra amapanská   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sumíček thajský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Cichlidka Lepidiolamprologus kendalli     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby