Autor:
Miro03
Přidáno:
02/07/2009 v 21:41:29
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 12750x Hodnocení: 2.63 Hodnoceno: 990x
1 2 3 4 5

Český název: Terčovec Pigeon blood
Latinský název: Symphysodon discus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika: Amazonie
Maximální velikost: 15 - 18 cm
Vhodná teplota: 28 - 31 °C
Potrava: Všežravec perloočky buchanky, larvy komárů a pakomárů, hlávkový salát
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: Mírumilovná a plachá ryba. V období tření agresivní
Charakteristika: V dnešní době je to asi nejrozšířenější chovatelská forma terčovce, která má velký úspěch nejen u akvaristické veřejnosti, ale také na soutěžních pódiích. Obchodní názvů různých barevných variet je velice mnoho (Pearl pigeon, Chekerboard pigeon, Tyger pigeon, Pigeon white butterfly, Pigeon gold, Pigeon leopard, Pigeon snake skin, atd...).
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je možné bezpečně rozpoznat jen v období tření. Samice má pohlavní papilu hrubší a zaoblenější. Samec ji má tenší a špičatou. Zkušenejší chovatelé dokáží s malými odchylkami rozpoznat samce od samice podle robustnosti hlavy a začátku hřbetní a řitní ploutve (ne vždy však lze takto rozeznat).
Rozmnožování: Larvy se z jiker líhnou po 48 - 55 hodinách v závislosti na teplotě vody. Za dalších 55 až 70 hodin se potěr rozplave a začne zkrmovat sekret z chovného páru. Pokud chovný pár nenasadí sekret, potěr do pár hodin uhyne. Při nezdařeném odchovu, jsou chovní jedinci (chovný pár) schopní vytírat se každých 5 až 7 dní.


Autor fotografie: Miro03Terčovec Pigeon blood

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec modrý Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec červený (red marlboro, red meloun) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Vřeténka okatá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby