Autor:
Dadka21
Přidáno:
10/11/2008 v 20:27:10
Autor změny:
Miro03
Naposledy změněno:
09/06/2009 v 14:35:33

Zobrazeno: 13697x Hodnocení: 2.62 Hodnoceno: 829x
1 2 3 4 5

Český název: Terčovec modrý
Latinský název: Symphysodon aequifasciata haraldi


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Amazonie
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 27 - 30° C Při léčení až 36°C
Potrava: živá, náhradní
Doporučené PH: 5.5 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12° dGH
Agresivita: Mírumilovná, v době tření agresívnější až teritoriální
Charakteristika: Podkladové zbarvení je modré. Do tohoto druhu patří formy Blue diamond, Blue cobalt, Blue neon, Blue engel atd.... Dále jsou to také Terčovec modrý pruhovaný tyrkys (briliant tyrkys).
Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají v 12 až 24 měsících. Později dospívá hlavně chovatelská forma Blue diamond (v 18 až 30 měsících). Pohlaví je poznatelné jenom v obdobý tření. Samec má pohlavní papilu tenší a zašpičatělou. Samička ji má hrubší a trubičkovitého tvaru.
Rozmnožování: Pro odchov je ideální nádrž o rozměrech 50 x 50 x 50 cm. Teplota pro výtěr 30 °C. Nejlepší je zavést do vytíračky molitanový filtr, molitanový filtr nemůže nasát mladé rozplavané ryby. V dnešní době se terčovci běžně vytírají o vodivosti 400 až 500 mikrosimensů. Bez potřebného snížení vodivosti a ph je odchov nemožný, jsou malé výjimky, kdy chovný pár odchová mladé ryby i bez úpravy vody, ale to je spíše náhoda a z celého vrhu jiker vychovají 10 až 15 procent potomstva, většinou ani v době dospělosti nedosáhnou velikosti terčovců vychovaných v optimálních podmínkách. Hodně záleží i na tom, aby se chovnému páru vytvořil sekret. Mnoho chovatelů nedokáže pochopit, proč přišli o potomstvo, i když se řádně vylíhlo. Znakem, že se chovnému páru nevytvořil sekret je, že rozplavaní mladí terčovci bloudí po celé nádrži a nedrží se v blízkosti chovného páru. Čerstvě rozplavané ryby by měly, pokud je všechno v pořádku, neustále zkrmovat sekret střídavě u obou rodičů, jinak do pár hodin odumřou. Proto je odchov obtížný. Charakteristické pro terčovce je, že pokud vidí na potěru, že nebude zdravě vyvinutý, tak ho požerou a hodí nové jikry. Často se stává, že pokud mají malé množství ve vrhu, tak se vytřou znovu.

V inzerátech: koupím


Terčovec modrý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec leopard Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec Pigeon blood   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec pravý / červený (Terčovec Heckelův) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec red tyrkys (Terčovec pruhovaný tyrkys)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby