Autor:
Miro03
Přidáno:
09/06/2009 v 14:04:27
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 16255x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 1023x
1 2 3 4 5

Český název: Terčovec červený (red marlboro, red meloun)
Latinský název: Symphysodon discus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika: Amazonie
Maximální velikost: 15 - 18 cm
Vhodná teplota: 28 - 31 °C
Potrava: Všežravec
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 12 °dGH
Agresivita: Mírumilovná, v období tření agresivnejší až teritoriální
Charakteristika: Chovatelská forma terčovce červeného dosáhla velkého úspěchu jak na soutěžních podiích tak i u akvaristické veřejnosti. Obzvlášť chovatelská forma Red meloun. Red marlbor, Red meloun je členitou chovatelskou skupinou terčovců. Základním zbarvením je celoplošné červené zbarvení těla. V podstatě jde jen o malé odchylky s jiným obchodním názvem. Bělohlavé terčovce red meloun můžete zakoupit pod názvy super red meloun, red scarlet, white face atd. Z chovatelské skupiny žlutohlavých terčovců jsou to obchodní názvy Yellow face, light marlboro atd. Red marlboro nájdete také pod obchodním názvem Marlboro fire red nebo pigeon red.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví je rozponatelné v období tření. Samec má pohlavní papilu tenší a špičatou. Samička má papilu větší a rourkovitou.
Rozmnožování: Larvy se z jiker líhnou po 48 - 55 hodinách v závislosti na teplotě vody. Za dalších 55 až 70 hodin se potěr rozplave a začne zkrmovat sekret z chovného páru. Pokud se chovnému páru nevytvoří sekret, potěr do pár hodin zahyne. Pokud se odchov nepodaří, jsou chovní jedinci schopní vytírat se každých 5 až 7 dní.

V inzerátech: Koupím tetry


Autor fotografie: Miro03Terčovec červený (red marlboro, red meloun)

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Tajmen (Hlavatka sibiřská) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Terčovec hnědý   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec hnědý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Terčovec Pigeon blood     Editovat článek     Přidat fotku


dva páry červených terčovců se několikrát vytřely .tři dny jikry opatrovali.pak sežrali.PH 6,5 tvrdost GH2st.něm,KH O st.V čem je chyba??Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby