Autor:
Salonka
Přidáno:
06/02/2009 v 23:20:02
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5634x Hodnocení: 3.05 Hodnoceno: 781x
1 2 3 4 5

Český název: Svízel bahenní
Latinský název: Galium palustre


Typ: akvarijní rostlina
Původ: severní Amerika, Asie, Kavkaz
Čeleď:Rubiaceae (Mořenovité)
Výška: 60 cm
Vhodná teplota: 18 - 27 °C
Osvětlení: Stredně náročná
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 3 - 15 °dGH
Charakteristika: V akvaristice je poměrne neznámou rostlinou. Je to bahenní rostlina s poléhavou chabou lodyhou, která je široká 0,5 - 0,8 mm a dlouhá až 80cm. Má úzce kopinaté, až obkopinaté listy tmavě zelené barvy. Květenství je válcivité, koruna 2,5 - 4mm v průměru. Ve volné přírodě roste na vlhkých loukách, bahnitých březích vodních nádrží a toků. Neroste ve vodě, ale na vlhkých místech. Umístění v zadní části nádrže, ve skupinkách.
Rozmnožování: Řízkovaním.


Tato fotografie pochází ze stránek http://wikimedia.orgSvízel bahenní


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Sušinec pobřežní Č Další rostlina(podle českého názvu) - Syngonium   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Pramenička obecná (Zdrojůvka obecná) L Další rostlina(podle latinského názvu) - Glossostigma elatinoides     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby