Autor:
Horac
Přidáno:
23/08/2007 v 07:43:08
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9821x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 906x
1 2 3 4 5

Český název: Sumíček tanganický
Latinský název: Lophiobagrus cyclurus


Čeleď:Sumci - Bagridae (Sumíčkovití)
Původ: jezero Tanganika (v Africe)
Maximální velikost: 10 cm
Vhodná teplota: 23 - 26°C
Potrava: masožravý, jí i vločkové krmivo
Doporučené PH: 7,5 - 8,0
Doporučená tvrdost vody: 16 - 24°dGH
Charakteristika: Většinou se chová spolu s jinými rybkami z jezera Tanganika. Je podezření, že při vzrušení vylučuje do vody jedovatou látku, která na ostatní rybky nepůsobí zrovna příznivě. V akváriu by měli být jeskyně - schovává se do nich.
Rozmnožování: Byl rozmnožen i v zajetí, ale pohlavní rozdíly nejsou známé. Na stěny jeskyní klade lepivé jikry mléčné barvy. Rodiče o ně pečují.


Sumíček tanganický


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček Stappersův Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček thajský   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Lobochilotes labiatus L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Krunýřovec řasnovousý (ekvádorský)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby