Autor:
Horac
Přidáno:
07/08/2007 v 11:28:41
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 9919x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 883x
1 2 3 4 5

Český název: Sumíček ozdobný
Latinský název: Chrysichthys ornatus


Čeleď:Sumci - Bagridae (Sumíčkovití)
Původ: tropická západní Afrika
Maximální velikost: 18 cm
Vhodná teplota: 20 - 25°C
Potrava: masožravec
Doporučené PH: 6,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 8 - 16°dGH
Agresivita: dravá a velmi žřavá rybka
Charakteristika: Chovat se může pouze s rybami, kteé jsou tak velké, že je nedokáže sežrat. V akváriu by měl mít dřevo a kameny, které simulují jeho přirozené prostředí. V přírodě se schovává v lesním odpadu a číhá na kořist. Jeho hřbetní a prsní ostny jsou ostré a i když nejsou jedovaté, při propíchnutí Vaší kůže by jeho tělní sliz mohl způsobit otravu krve. Proto je potřeba opatrné zacházení.


Sumíček ozdobný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček malotrnný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Sumíček Stappersův   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - sapínek černomodrý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Sumíček Stappersův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby