Autor:
Hanča
Přidáno:
21/09/2008 v 19:17:01
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
15/04/2009 v 16:17:03

Zobrazeno: 3526x Zatím nehodnoceno
1 2 3 4 5

Český název: Studnař zlatočelý (Nornice žlutohlavá)
Latinský název: Opistognathus brasiliensis (aurifrons)


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Opistognathidae (Studnařovití)
Původ: Karibská oblast, západ Atlantiku
Maximální velikost: 12 cm
Vhodná teplota: 24 - 27 °C
Potrava: Masožravec-drobná živočišná
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Salinita: 1,022 - 1,026 g/cm3
Agresivita: Mirumilovná, snášenlivá ryba
Charakteristika: Tvoří si chodby v korálové drti nebo v písku v blízkosti útesů. Žije v hloubce do 40 m, pokud není rušen, postává vertikálně nad vchodem.V noci se schovvá do své chodby kterou zakrývý kamínkem či asturou. Jak už jméno napovídá má žlutou hlavu a tělo je jemně modré. V akváriu spíše není vidět, jelikož se ráda zahrabává, především při úleku. Do dna se zahrabává ocasem napřed.Výborný skokan, krycí sklo nutné. Nutno krmit v jejich okolí. Vyžaduje prostornější akvárium s nejméně 10-ti cm vrstvou substrátu na dně.
Pohlavní dimorfismus: Obtížně rozlišitelné. V době námluv se samcům objevují na hlavě černé skvrny.
Rozmnožování: Tlamovci. Samec po výtěru bere jikry slepené do kulovitého tvaru do tlamky.V akváriu se množí jen velmi vzácně.

V inzerátech: Prodám terčovce, 70l akvarium + osvětlení
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Stříbrnáč indopacifický Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Světloun ostnatý (Žralok ostnatý)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun atlantský L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Orcela tuponosá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby