Autor:
Batman
Přidáno:
11/03/2008 v 17:07:41
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
26/04/2009 v 16:57:17

Zobrazeno: 10104x Hodnocení: 2.67 Hodnoceno: 1014x
1 2 3 4 5

Český název: Štikovec páskovaný
Latinský název: Aplocheilus lineatus


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Jižní Indie a Srí Lanka
Maximální velikost: přibližně do 11 cm
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Potrava: přijímá jak živou potravu tak i suché krmivo (S.San)
Doporučené PH: kolem 7,0
Doporučená tvrdost vody: 5 - 13 °dGH
Agresivita: chovat jenom s obranyschopnými většími rybami
Charakteristika: Tento štikovec patří do většího akvária o délce minimálně 70-90 cm s okrajovým osázením a úkryty, má mít také dostatek prostoru pro plavání. Většinou se zdržuje při hladině mezi volně plovoucími rostlinami. Tělo je zlatavé barvy, jeho zbarvení vyniká hlavně v sluncem osvětleném akváriu.
Pohlavní dimorfismus: Samičky mají tmavší barvu a jsou méně barevné než samečci. Samec je větší,více vybarvený a má delší nepárové ploutve.
Rozmnožování: V nízké reprodukční nádrži ( S KRYTEM!), se zvýšenou teplotou vody a jemnolistými rostlinami začnou ryby někdy ke kladení jiker. Voda pro vytírání musí být naprosto čistá, měkká, teploty 25-30 st.C. Vytírání probíhá v různě dlouhých intervalech po dobu několika týdnů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.petshop-zoomania.comŠtikovec páskovaný

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec Pachypanchax sakaramayi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec páskovaný Gold (Halančík páskovaný Gold)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec cejlonský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec páskovaný Gold (Halančík páskovaný Gold)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby