Autor:
Salonka
Přidáno:
11/02/2009 v 09:43:28
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4596x Hodnocení: 2.92 Hodnoceno: 751x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Štikovec Pachypanchax sakaramayi
Latinský název: Pachypanchax sakaramyi


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Afrika, Madagaskar
Maximální velikost: 9 cm
Vhodná teplota: 21 - 26 °C
Potrava: Živá potrava - různé druhy ryb, larvy komárů a drosophily
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 15 °dGH
Agresivita: Neagresivní v rámci svého druhů
Charakteristika: Tuto rybu chováme v jednodruhové nádrži, nejlépe v triu - 2 samice a jeden samec, ale lze ji chovat i ve skupině, kde jsou samice v převaze. Ve společné nádrži má ráda píščité dno s rašelinovým substrátem a osázené jemnolistými rostlinami. Dožívají se jen 1 - 2 roků, proto nejsou mezi chovately velmi oblíbené a jsou těžko k sehnání.
Pohlavní dimorfismus: Samec je barevnější a také větší než stejně staré samice. Větší samice může být k menšímu samci agresivnější, proto by měli být samice stejně veliké nebo menší než samec.
Rozmnožování: Samice klade jikry do substrátu po dobu cca 14 dní a to každý den. Někdy se vytírají i do jemnolistých rostlin. Vodu vyžadují měkkou a slabě kyslou. Jeden pár naklade cca 50 jiker. Potěr se líhne po 14 - 20 dnech a je schopen přijímat drobnou živou potravu.

V inzerátech: pandicek


Tato fotografie pochází ze stránek http://rybicky.netŠtikovec Pachypanchax sakaramayi

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec ozdobný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec páskovaný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec ozdobný L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Panak běloskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby