Autor:
Hanča
Přidáno:
05/09/2008 v 15:34:57
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
09/04/2009 v 20:40:14

Zobrazeno: 6051x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 845x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Štikovec ozdobný
Latinský název: Pachypanchax playfairii


Čeleď:Halančíkovité - Aplocheilidae
Původ: Madagaskar, Zanzibar a Seychelly
Maximální velikost: 9 cm
Vhodná teplota: 23 - 25 °C
Potrava: živá, suchá
Doporučené PH: Neutrální
Doporučená tvrdost vody: středně tvrdá
Agresivita: Možno chovat ve společenském akvárium. Nejlépe v párech
Charakteristika: Sameček je žlutohnědý, bříško má bělavé. Na těle má pravidelné početné červené puntíky, něktoré mají i duhový nádech. Daří se mu i ve společenském akváriu. Potřebují tmavé dno, hodně úkrytů a akvárium musí být zakryté. Snadno se množí, ale pozor: v době tření se samci zježí šupiny, není to projevem nemoci, ale přirozený jev. Obývá horní část nádrže.
Pohlavní dimorfismus: Samičky mají tmavou skvrnu na hřbetní ploutví a jsou méně vybarvení než samečci.
Rozmnožování: Volně rozptylují jikry. Vytírají se do jemnolistých rostlin, Případně lze použít nylonové střapce. Jikry se pak dají jednodušeji sesbírat. Ale nekladou jikry najednou, nýbrž po několik dnů a můžou je mezitím jíst, takže je nutné mladé neustále přenášet. Potěr se krmí drobnou živou potravou.

V inzerátech: Dvojice papoušek + klece


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.jjphoto.dk/Štikovec ozdobný


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec nigerijský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec Pachypanchax sakaramayi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec madagaskarský L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec Pachypanchax sakaramayi     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby