Autor:
Drachirus
Přidáno:
05/02/2009 v 00:17:00
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
01/04/2009 v 08:04:12

Zobrazeno: 5689x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 781x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Štikovec modrozelený
Latinský název: Procatopus aberrans


Čeleď:Halančíkovité - Cyprinodontidae (Halančíkovcovití)
Původ: Afrika - Nigérie, Kamerun
Maximální velikost: 6 cm
Vhodná teplota: 20 - 26 °C
Potrava: Pouze živé krmivo
Doporučené PH: 6.5 - 7.2
Doporučená tvrdost vody: měkká
Agresivita: Mírná
Charakteristika: Choulostivá ryba obývající horní vrstvy vody. Charakteristickým znakem tohto druhu je jeho pohyblivost. Pro chov stačí 50 – 100 l akvárium. Rybka je vhodnější pro pokročilé akvaristy, kteří už mají skušenosti s odchovem afrických halančíků. Rostliny - plovoucí na hladině, při okrajích akvaria.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má větší ploutve. Samička má tělo i ploutve téměž průsvitné a je u ní vidět dozrálé jikry v břišní dutině.
Rozmnožování: V akváriu odkládají jikry do různých otvorů a škvír v kamenech. Třecí akt bývá rychlý. Samice nejsou moc plodné, odloží asi 10 – 20 jiker za týden. Mláďata se líhnou asi za 20 dní, při teplotě 20 °C. Odchov mláďat je náročný.

V inzerátech:


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.org/Štikovec modrozelený


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec madagaskarský Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štikovec něžný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Rak modrý (Rak floridský) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Štikovec něžný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby