Autor:
Rukavec
Přidáno:
03/02/2009 v 16:49:27
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 23:57:30

Zobrazeno: 5915x Hodnocení: 2.73 Hodnoceno: 861x
1 2 3 4 5

Český název: Štička africká
Latinský název: Hepsetus odoe


Čeleď:Trnobřichovité - Anostomidae (Úzkotlamkovití)
Původ: téměř celá Afrika
Maximální velikost: 70 cm
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: čerstvé maso
Doporučené PH: 7,0
Agresivita: masivní predátor
Charakteristika: V tlamě je vyzbrojena několika velice ostrýma zuby. Zaútočí na vše co se pohne. Je velmi rychlá. V nádrži chce spoustu úkrytů i vegetace, ve které se ráda schovává.Štička africká je dravá ryba, které vyhovuje klidná voda bez silného proudění, ovšem s kvalitní filtrací. Akvárium by mělo být s ohledem na rozměry dospělé ryby opravdu velké a mělo by poskytovat dostatečné množství úkrytů v podobě kořenů a kamenů. Rybu chováme s většími druhy, které však nejsou příliš agresivní, ideálně s většími druhy sumců a krunýřovců. Menší ryby považuje za potravu.
Pohlavní dimorfismus: Nedá se moc dobře rozpoznat.
Rozmnožování: Samice hlídá jikry v pěnovém hnízdě.Odchov mláďat se zdaří vzácně.


Tato fotografie pochází ze stránek http://img.photobucket.comŠtička africká


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - štětičkovec tečkovaný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Štíhlotělka Benova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tetra štikovitá L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Kančík modroskvrnný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby