Autor:
Horac
Přidáno:
25/01/2008 v 16:32:57
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5930x Hodnocení: 2.87 Hodnoceno: 789x
1 2 3 4 5

Český název: Srpnatka zahnutá
Latinský název: Drepanocladus aduncus


Původ: nejdříve z Číny, nyní rozšířen v řekách v Evropě, Asii, Severní Americe a na Novém Zélandu
Čeleď:Musci (Mechy)
Výška: až 15 cm
Vhodná teplota: 10 - 28°C
Osvětlení: slabé (asi 30W/100 litrů)
Doporučené PH: 6,5 - 7,8
Doporučená tvrdost vody: 3 - 16°dGH
Charakteristika: V přírodě roste na vlhkých místech nebo ve vodě. Porůstá kameny i dřevo a vytváří na nich hustý porost. Není náročný na světlo (nehyne ani při dlouhodobějším zatemění nádrže) ani na tvrdost vody. Některé druhy ryb se do spleti měchýřky jávské vytírají. Je také skvělým úkrytem pro potěr.
Rozmnožování: Množí se i výtrusy, ale nejčastější je vegetativní množení (dělením polštářků) - do akvária stačí vložit asi 3 cm dlouhý lístek a vyroste z něj nová rostlina.


Srpnatka zahnutá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí rostlina(podle českého názvu) - Šplhavník krásný Č Další rostlina(podle českého názvu) - Štěkovec vykrajovaný   Předchozí rostlina(podle latinského názvu) - Kalužník dvoumužný L Další rostlina(podle latinského názvu) - Šípatkovec ozelot green     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby