Autor:
Salonka
Přidáno:
13/01/2009 v 23:23:57
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
30/03/2012 v 22:53:14

Zobrazeno: 4916x Hodnocení: 2.85 Hodnoceno: 858x
1 2 3 4 5

Český název: Smuha bradavičnatá
Latinský název: Umbrina cirrosa


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Sciaenidae (Smuhovití)
Původ: Atlantik, Senegal, Biskajský záliv
Maximální velikost: 1 metr
Potrava: Kořýši, červi, měkkýši
Charakteristika: Má protáhlé a ze stran zploštelé tělo. Břišní strana je téměř stejná. Hřbet je vypuklý. Ústa jsou dlouhé, horní čelist je delší než dolní. Zadní okraj ocasní ploutve jerovný.Oči jsou položeny vysoko na hlavě. Ústa jsou dlouhá, horní čelist je delší než dolní. Zuby jsou krátké a špičaté. Na špičce spodní čelisti je krátký masitý vousek. Postraní čára má 50-60 šupin, prohýbá se, je rovnoběžná s hřbetem. Hřbetní ploutve jsou dvě, jsou odděleny vykrojením. První je velmi vysoká ale krátká, má 10 tvrdých ploutevních paprsků. Druhá je nízká ale dvakrát delší než první hřbetní ploutev, má 21-25 měkkých ploutevních paprsků. Krátká ale vysoký řitní ploutev má 2 tvrdé a 7 měkkých ploutevních paprsků. Zadní okraj ocasní ploutve je rovný. Hřbet je šedý, břišní strana stříbřitě lesklá. Na hřbetu a bocích jsou zlatožluté příční pruhy s hnědofialovým lemem.Smuha bradavičnatá žije nad písčitým nebo bahnitým dnem, nebo mezi skalkami hloubce 5-100 m. Mladé ryby žijí u pobřeží a u ústí řek do moře.
Rozmnožování: Rozmnožování probíha v červnu, ale jinak není více známo o způsobu rozmnožování.

V inzerátech: cichlidy


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.fishbase.orgSmuha bradavičnatá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizovec Yarellův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Soltýn barakuda   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Delfín skákavý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Hlaváč dívčí     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby