Autor:
Yirka
Přidáno:
26/12/2008 v 08:17:29
Autor změny:
Salonka
Naposledy změněno:
16/02/2009 v 20:46:30

Zobrazeno: 6504x Hodnocení: 3.02 Hodnoceno: 860x
1 2 3 4 5

Český název: Slunka obecná
Latinský název: Leucaspius delineatus


Čeleď:Cyprinidae (Kaprovití)
Původ: Evropa
Maximální velikost: 8 - 10 cm
Vhodná teplota: 8 - 22 °C
Potrava: Všežravec, drobný plankton, náletový hmyz
Doporučené PH: 5,5 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 5 - 15 °dGH
Agresivita: Mírumilovná rybka
Charakteristika: Drobná stříbrná rybka, sloužící hlavně rybářům jako návnada na lovení. Lze ji nalézt především ve stojatých vodách. Je poměrně odolná, snese i horší kvalitu vody s menším obsahem kyslíku. Oproti jiným studenovodním rybkám má raději teplejší vodu.Její tělo je štíhlé,se stříbřitým leskem.Žije v tůních,v rybnicích ,ale i v mrtvých říčních ramenech.Dospívá ve druhém roce života.Když je tato ryba chována v akváriu,nedoporučuje se ji už vracet do přírody,protože do obvykle nepřežije. Často je považována za plevelnou rybku a jako návnada pro rybaře.Dá se chovat i v zahradních jezírcích,kde bez potíží i přezimuje.
Pohlavní dimorfismus: Sameček má delší prsní ploutve než samička. Jinak jsou obtížně znatelné rozdíly.
Rozmnožování: Tře se v pozdním jaře při teplotách kolem 18°C. Jikry v počtu kolem 1 000 ks klade na ponořené rostliny či větve.Sameček se do rozplavání/obvykle 5-12 dnů/ stará o jikry a plůdek.Roste pmalu a potěr se živí drobným planktonem,později se dá krmit hmyzem.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.sweb.cz/Slunka obecná


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Slunka mostarská Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - štětičkovec tečkovaný   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Tlamovec Red Cap Itungi L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Jelec tloušť     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby