Autor:
Carex
Přidáno:
08/03/2008 v 11:55:37
Autor změny:
Nellinek
Naposledy změněno:
11/04/2009 v 19:56:13

Zobrazeno: 11499x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 994x
Děkuji za ohodnocení článku

Český název: Slunečnice pestrá
Latinský název: Lepomis gibbosus


Čeleď:Centrarchidae (Okounkovití)
Původ: Severní Amerika, introdukována do Evropy
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 4 - 22°C
Potrava: Nitěnky, perloočky, buchanky, suché krmivo, larvy pakomárů, žížaly
Doporučené PH: 7.0 - 7.5
Doporučená tvrdost vody: 10 - 15 °dGH
Agresivita: Samec je velmi agresivní v době hlídání hnízda
Charakteristika: Krásná studenovodní ryba. Klidná, vytváří si revíry. Chováme samostatně v prostorných nádržích. Výrazné zbarvení i tvar těla připomíná některé cichlidy. Teto druh má za skřelemi výběžek, jež vypadá jako ušní boltec. Vyžaduje dobře filtrovanou nádrž. Potřebuje velký volný prostor k plavání.
Pohlavní dimorfismus: Samička je plnější. Sameček má červenou skvrnu na skřelích větší a výraznější. Sameček zvláš v období tření září perleťově lesklými namodralými plochami na hnědavém pozadí.
Rozmnožování: Odchov je možný. Sameček hlouví ve dně jamku a pečuje o jikry. Mladá samice klade 600-1000 jiker, dospělá až 5000.

V inzerátech: ! POZVÁNKA NA BURZU !


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biopix.dkSlunečnice pestrá


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Slunečnice malá Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Slunečnice tečkovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Slunečnice zelená L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Slunečnice malá     Editovat článek     Přidat fotku


NABÍZÍM SLUNEČNICE PESTRÉ (VEL.: 2-3cm). POUZE OSOBNÍ ODBĚR!


Syslinho15: Jde o to co myslíš nízkou teplotou. Je to studenovodní ryba, takže v zimě by měla snést teploty i hluboko pod 10°C. Přechod by ověšem neměl být náhlý, ale přírodně postupný.


A jeste bych se vas chtel zeptat jak to dopadne v zime jestli snese nizkou teplotu vody.Mam o ni strach,jelikoz je to fascinujici ryba. :-) :-)


Slunecnivi jsem si privezl ze Slovenska do CR.Chovam ji uz asi pul roku v zahradnim jezirku s normalnim hejnem sladkovodnich ryb(kapr koi,lin,kapr obecny)myslite si ze to je obvykly,ze prezije s timto druhem ryb?Ale jinak dekuji za informaci o Slunecnici pestre. :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby