Autor:
Salonka
Přidáno:
16/02/2009 v 01:01:29
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4299x Hodnocení: 2.83 Hodnoceno: 843x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun sfinga
Latinský název: Aidablennius sphynx


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: Středozemní moře, Jaderské moře, Maroko
Maximální velikost: 8 cm
Potrava: Smíšená potrava - 60% řasy, 30% malé živočichy,10% detrit
Agresivita: Klidný
Charakteristika: V akváriu se mu nejlépe daří na velkém balvanu dosahujícímu až k hladině. Má rád zarostlé porosty a úkryty. Do těch se stahuje jen v nejvyšší nouzi, nebo když hlídá snůšku jiker. V moři se zdržuje v mělké vodě a na skalách. Základní zbarvení je variabilní. Od tmavě hnědého po světle zelené zbarvení.
Pohlavní dimorfismus: Samec má za okem skvrnu modré barvy, nad očima dlouhá tykadla, přední část hřbetní ploutve má nápadně vysokou.
Rozmnožování: V přírodě se tře od dubnu do června.


Tato fotografie pochází ze stránek http://flickr.comSlizoun sfinga


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun Rouxův Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun skvrnitý (Slizoun skaliskový)   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Pulec obrněný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Liškoun pelagický     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby