Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 19:09:50
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
22/04/2009 v 12:48:18

Zobrazeno: 5117x Hodnocení: 2.94 Hodnoceno: 950x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun Rouxův
Latinský název: Parablennius rouxi


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: Středozemní moře, Jaderské moře
Maximální velikost: 7 cm
Vhodná teplota: 22 - 25 °C
Potrava: Řasy, červi, plži, korýši, kousky krevet, rybí maso
Doporučené PH: 8,1 - 8,3
Doporučená tvrdost vody: 12 - 15 dGH
Agresivita: Teritoriální v době tření
Charakteristika: Plave obvykle v hloubce 2 - 40 metrů a rád se zdržuje na skalnatém a tvrdém podkladu. Samci mají rádi prostorné dutiny v kamenech, v akvárích se schovávají v půlených květináčích. V moři se jeho výskyt mění podle složení potravy, kterou vyhledává. V akváriích ochotně přijímá náhradní potravu včetně suché a vločkové. Základní barva je šedobílá, může být i bledě oranžová nebo žlutá. Přes tělo se táhne černohnědý pruh.
Pohlavní dimorfismus: Samci měří maximálně 7 cm, mají delší nadoční tykadla, která jsou větvená. Samec má na začátku hřbetní ploutve barevnou a lesklou skvrnu - zrcátko. Samice má tykadla kratší.
Rozmnožování: Třou se ve skřýši a celé tření trvá asi 1 - 15 minut. Samec pak vytřenou samici dost brutálně vyhání ze svého revíru. Plůdek se pak při teplotě 19°C líhne za 19 dní. V prvních dnech se živí planktonem, pak schází ke dnu.

V inzerátech: roupice, roupice, roupice, roupice


Tato fotografie pochází ze stránek http://claudiovasapollo.fotoblog.itSlizoun Rouxův


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun pruhovaný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun sfinga   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun jemnorohý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun výběžkatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby