Autor:
Salonka
Přidáno:
16/02/2009 v 09:31:03
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5560x Hodnocení: 3.05 Hodnoceno: 837x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun okatý
Latinský název: Blennius ocellaris


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: Středozemní moře, východní Atlantik, Východní Británie
Maximální velikost: 14 - 20 cm
Potrava: Všežravec - 90% vodní živočíchy, červi
Charakteristika: Žije v nejhrnějších vodních vrstvách, nejraději má skalní tůně těsně u hladině. Z vody nevylézá. Hlava má strmě klenuté čelo, velké oči a nemá nadoční tykadla, zato nad nosními jamkami má trsy kožních výrustků. V akváriu není náročný na teplotní kolísaní. V akváriu žere vše - larvy hmyzu, maso mlžů, ryby... Jeho tělo je podlouhlé, ze stran zploštělé. Přední strana hlavy je strmá. Oči jsou položeny velmi vysoko. Na bradě má vousky. Má dlouhou hřbetní ploutev.
Rozmnožování: O jeho rozmnožování se ví pramálo, snad jen to, že o jikry se stará samec. Jikry se živí panktonem a čerstvě vylíhnuté rybky žijí u dna. V Středozemním moři se tře v zimním období.


Tato fotografie pochází ze stránek http://glaucus.org.ukSlizoun okatý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun nažloutlý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun pruhovaný   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizovec hlavatý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun okatý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby