Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 22:27:10
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5226x Hodnocení: 2.93 Hodnoceno: 933x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun nažloutlý
Latinský název: Parablennius incognitus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: východní Atlantik, Kanárské ostrovy, Španělsko
Maximální velikost: 6 cm
Potrava: 30% řasy, 40% bezobratlí, korýši, detrit
Charakteristika: Tento slizoun se s oblibou zdržuje v hloubce 1 metru a v dírách kamenů po vrtavých mlžích -Lithophaga lithophaga. Mlži pomocí kyseliny tvoří do kamenů díry široké asi 2 cm, hluboké až 8 cm a tyto kameny využívají slizouni pro úkryt a běžně je obývají. Hřbetní ploutev je zřetelně dvojdílná, v přední části je rovnoměrně nízká, v zadní části naopak zřetelně vyšší. Tento druh ryby pozře dokonce i nestravitelná zrnka písku.
Pohlavní dimorfismus: Tře se v květnu a hlavně v červnu. Tření trvá 10 minut až hodinu. Samci neopouštějí v této době své doupě, jenom na čas krmení, nebo při pronásledováním nepřítele. Je - li doupě dostatečně veliké, zůstává v něm při tření samec i se samicí, která doupě opouští po tření sama. Někdy se stává, že další samice už čeká u vstupu do dutiny.


Tato fotografie pochází ze stránek http://flickr.comSlizoun nažloutlý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun mramorovaný Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun okatý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun pruhovaný L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun jemnorohý     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby