Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 22:57:55
Autor změny:
Evica39
Naposledy změněno:
01/03/2009 v 21:04:23

Zobrazeno: 4635x Hodnocení: 2.95 Hodnoceno: 789x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun krvežíznivý
Latinský název: Pictiblennius sanguinolentus


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: Černé moře, Atlantik, Maroko
Maximální velikost: 20 cm
Vhodná teplota: 22 - 26 °C
Potrava: 95% řasy
Doporučené PH: 8,1 - 8,4
Doporučená tvrdost vody: 12 - 18 °dGH
Charakteristika: Obýva hloubku kolem 2 metrů. Plave převážně pomalu, hadovitými a vlnitými pohyby. S oblibou se zdržuje v blízkosti vyústění odpadních vod, kde se mu daří a dobře prosperuje. Živí se řasami, které jsou ve znečistěných vodách. Jeho tělo je velmi proměnlivé barvy. Tělo má poseto žlutými, hnědými, červenavými, fialovými a černými skvrnami, které někdy vytvářejí červovité útvary. Nad očima má malá tykadla, jejich hřbetní ploutev tvoří jeden souvislý ploutevní lem.
Rozmnožování: Tře se v dubnu a v květnu. Samec buduje hnízdo na plochých kamenech. Samec střeží početnou snůžku jiker pod kamenem nebo ve skvíře mezi skalisky. Jikry jsou relativně velké o délce 1,2 mm v průměru. Jejich obaly mají vlákna, kterými se přichycují na kamenný substrát.


Tato fotografie pochází ze stránek http://fishbase.mnhn.frSlizoun krvežíznivý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun jemnorohý Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun motýlí   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Vorvaň tuponosý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - netopýrník velký (Netopýrník obecný)     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby