Autor:
Salonka
Přidáno:
15/02/2009 v 20:29:45
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 4515x Hodnocení: 3 Hodnoceno: 815x
1 2 3 4 5

Český název: Slizoun jemnorohý
Latinský název: Parablennius pilicornis


Typ:Mořská ryba
Čeleď:Blenniidae (Slizounovití)
Původ: Jižní Amerika, východní Atlantik
Maximální velikost: 12 - 13 cm
Potrava: Všežravec, řasy, malé kraby
Agresivita: Dravec
Charakteristika: Jeho tělo je podlouhlé a valcovité.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají delší nadoční tykadla, která jsou obvykle rozvětvěná na jedno přední a 5 - 7 zadních větví, které jsou ale kratší. Tykadla na nose jim vytvářejí plochý lalok. Jeho zbarvění je mimořádně proměnlivé a přechází z černé barvy s podélnými nebo příčnými pruhy do barvy žluté, také s pruhy. Samice je menší a světlejší, někdy žlutá až žlutooranžová.
Rozmnožování: Samice je po tření zaháněna samcem, který se stará o jikry v dutině. Plůdek se v akváriu líhne za 18 - 20 dní v noci, anebo 1 - 2 hodiny po zhasnutí světla. Nejdříve se plůdek živí planktonem, pak přejde ke dnu.


Tato fotografie pochází ze stránek htpp://flickr.comSlizoun jemnorohý


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun jaderský Č Další mořská rybička(podle českého názvu) - Slizoun krvežíznivý   Předchozí mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun nažloutlý L Další mořská rybička(podle latinského názvu) - Slizoun Rouxův     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby