Autor:
Evica39
Přidáno:
01/04/2009 v 22:15:53
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 14778x Hodnocení: 2.82 Hodnoceno: 994x
1 2 3 4 5

Český název: Sladkovodní krab
Latinský název: Potamon larnaudi


Čeleď:Potamidae
Původ: Vietnam
Vhodná teplota: 20 - 25 °C
Potrava: všežravec - rostlinky a jejich kořínky, larvy hmyzu, zelenina
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: není důležitá
Agresivita: snášenlivý, v době svlékání agresivní
Charakteristika: Vyskytuje se na celém území Vietnamu v mělkých vodách rýžových polí. Má nádherné zbarvení těla - od červenofialové barvy až po hnědou s nádechem červeného odstínu. Zajímavé jsou jeho oči, které jsou jakoby na stopkách a může je kdykoliv zatáhnout do očních jamek. Krab dýchá žábrami. Při opuštění vody si vodu nabere do žaberního prostoru a pak z ní získává kyslík. Kysličník uhličitý vylučuje ústy v podobě peny. Při svlékání může přijít o končetiny i uhynout. Svlečený krab je měkký a hrozí mu i sežrání jinými kraby. Má schopnost regenerace ztracených částí těla. Pro chov stačí akvaterárium 60 x 60 cm, s vhodnými úkryty pod hladinou i na souši.
Pohlavní dimorfismus: Samci mají klepeta až 3x větší než samice.
Rozmnožování: Páří se i v zajetí. Samička klade po dobu 4 - 8 dnů vajíčka, kterých bývá asi 150 - 200 kusů. Malé larvičky se líhnou asi za 19 dní a zůstávají schované pod matčiným repem. Larvy se dále vyvíjí asi 16 dní a pak opouští úkryt jako hotový krab velikosti 3 mm. Rychle rostou a neustále hledají potravu.

V inzerátech: 4. STŘEDOČESKÝ SRAZ AKVARISTŮ
Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Škeble sladkovodní Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Terčovník vroubený   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Ampulárka obrovská L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Písečník novozélandský     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby