Autor:
Beny5
Přidáno:
05/03/2008 v 16:13:41
Autor změny:
Yirka
Naposledy změněno:
04/07/2009 v 18:11:28

Zobrazeno: 8566x Hodnocení: 2.86 Hodnoceno: 890x
1 2 3 4 5

Český název: Skvrnivec žlutý
Latinský název: Etroplus maculatus


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Pobřeží přední Indie, Cejlon
Maximální velikost: do 8 cm
Vhodná teplota: 20 - 26°C
Potrava: Masožravá ryba
Doporučené PH: 7,5 a více
Doporučená tvrdost vody: 10-25°dH
Agresivita: Snášenlivá a klidná ryba
Charakteristika: Tělo vysoké, sploštělé. Ploutve jsou protáhlé, velké a živé oči. Ocasní ploutev je žlutá, břicho oranžové. Řitní ploutev je žlutá. Tato ryba je pokryta drobnými červenými tečkami, které mohou zasahovat až do ploutví. Za prsní plutví se objevuje tmavá skvrna. Břišní ploutve a anální ploutev mohou být tmavší. Intenzita oranžového zbarvení je závislá na množství karotenů v potravě. Obývá sladkovodní jezera i pobřežní laguny s braktickou vodou. Žije v hloubce kolem půl metru, kde je méně kalu, řas. Je vhodnou rybou i do menších akvárií.
Pohlavní dimorfismus: Sameček je zlatožlutý. Samička je menší a méně zbarvená.
Rozmnožování: Při vyšší teplotě, nejméně 26°C. Samička lepí až 300 jiker na silné stonky rostlin nebo do stínu na kameny. Rodiče se o jikry i o mladé rybky starají.Mláďata se nejprve živí sekretem, který ozobávají z boků svých rodičů.


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.ninekaow.comSkvrnivec žlutý

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skvrnivec proužkovaný Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Slimule živorodá   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Světloun trnitý L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skvrnivec proužkovaný     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. .
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby