Autor:
Salonka
Přidáno:
02/01/2009 v 20:29:16
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 5913x Hodnocení: 2.7 Hodnoceno: 786x
1 2 3 4 5

Český název: Škeble asijská
Latinský název: Sinanodonta woodiana


Čeleď:Unionidae (Velevrubovití)
Původ: Asie
Maximální velikost: 10 - 18 cm
Vhodná teplota: 18 - 25 °C
Doporučené PH: 6 - 8
Doporučená tvrdost vody: 5 - 20 °dGH
Charakteristika: Dožívá se 15 - 20 let. Zdá se, že je vázaná na přítomnost tolstolobika pestrého ve své blízkosti. Má eliptickou, téměř kulovu lasturu. Dýcha žábrami. Okolo ústního otvoru má smyslove orgány. Vyžaduje čistou vodu, kde je trvalé proudění vody a je velmi citlivá na zněčitění vody, chemikálie a dusíkaté látky.
Rozmnožování: Mladá, vývojová stádia = glochidie, parazitují na žábrách ryb. Tak se dostávají do horních částí toků, kde je pak v určitem věku opouštějí a začínají žít podle způsobu života svých rodičů.

V inzerátech: ! JARNÍ AKCE PRO AKVARISTY !


Tato fotografie pochází ze stránek http://www.biolib.czŠkeble asijská


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Sasanka fialová Č Další sladkovodní živočich(podle českého názvu) - Škeble plochá   Předchozí sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Želva černá (tlustohrdlá) L Další sladkovodní živočich(podle latinského názvu) - Okružanka říční     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby