Autor:
Evica39
Přidáno:
11/04/2009 v 09:06:25
Autor změny:
Miro03
Naposledy změněno:
04/07/2009 v 15:05:20

Zobrazeno: 16673x Hodnocení: 2.42 Hodnoceno: 1136x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára koi
Latinský název: Pterophyllum scallare


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: střední část Amazonky, Peru, Ekvádor
Maximální velikost: 18 cm
Vhodná teplota: 24 - 28 °C
Potrava: všežravec
Doporučené PH: 6,8 - 7,2
Doporučená tvrdost vody: 5 - 9 °dGH
Agresivita: V období tření je teritoriální, agresivní
Charakteristika: Tato skalára není novým druhem skaláry a patří do druhu Pterophyllum scalare, skalára amazonská a je to pouze forma této skaláry v jiné barvě. Do této chovatelské linie patří skaláry pod obchodními názvy Red devil, Red cap diamant a Koi diamant. Pro chov je třeba větší nádrž o délce 150 cm a výšce 50 cm, s rostlinami. Je vhodné chovat je v hejnu. Při dobré péči se můžou dožít i 10 - 15 let.
Pohlavní dimorfismus: Pohlaví se nejlépe rozlišuje v dospělosti pri vytírání. Sameček má tenkou urogenitální papilu, samička ji má hrubší. Dospělý sameček má na hlavě viditelný hrbol. Tento znak však není pravidlem.
Rozmnožování: Vytíráním na listy rostlin, šikmý nebo kolmý kámen či dekoraci. Larvy se líhnou po 30 - 48 hodinách v závislosti na teplotě vody, po 5 až 6 dnech se larvy rozplavou. V této chvíli je potřeba je zakrmit vhodnou potravou(nauplie artemie salina). Potěr je citlivý na kvalitu vody, proto je při zdárném odchovu po rozplavaní důležité každodenně měnit vodu.


Tato fotografie pochází ze stránek http://snowdewaqua.comSkalára koi

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská-Ghost(duch) Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára Leopoldova   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská-Ghost(duch) L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára koi     Editovat článek     Přidat fotku


skaláry sou sice dravé ale hezké. :-) :-) :-)Sem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby