Autor:
Miro03
Přidáno:
04/07/2009 v 21:41:11
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 11991x Hodnocení: 2.91 Hodnoceno: 854x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára amazonská Platinum silver
Latinský název: Pterophyllum scalare


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Povodie Amazonky
Maximální velikost: 10 - 14 cm (délka), 16 - 20 cm (výška)
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: Všežravec - vločkové, granule, mražené krmiva, živé
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 14 °dGH
Agresivita: Mírumilovná ryba, ale v období tření je agresivní
Charakteristika: Tato chovatelská forma zaujme každého akvaristu specializujícího se na chov skalár amazonských. Stříbřitě bílé zbarvení těla při dobrém osvětlení s modrým nádechem se nedá přehlédnout. Toto zbarvení ji odlišuje od skaláry zlaté, se kterou bývá často zaměňována.
Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají v 6 - 12 měsících života. Samice má pohlavní papilu hrubší (rourkovitého tvaru), samec má papilu tenčí(špičatou).
Rozmnožování: Potěr se z jiker líhne po 30 – 50 hodinách v závislosti na teplotě vody. Potěr se rozplave 5 až 6 den. Voda by měla být měkčí a kyselejší (4 - 6 °dGH, ph 6 - 6,8). Ode dne rozplavání musíme dávat zvýšený pozor na kvalitu vody. Potěr totiž velmi citlivě reaguje na odpadní látky. Nejlepší je každodenní výměna třetiny vody za čerstvou, alespoň 24 hodin odstátou vodu. Také je důležité, aby se potěr při přemisťování potěru (cca měsíc a méně starého) neodlovoval síťkou, ale přeléval s vodou. Při odlovu síťkou totiž může docházet k ulamování ploutviček, které už rybám nedorostou.

V inzerátech: Skalara


Autor fotografie: Miro03Skalára amazonská Platinum silver

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská mramorovaná Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská-Ghost(duch)   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská mramorovaná L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská-Ghost(duch)     Editovat článek     Přidat fotku


dobry den chtela bych se zeptat kolik stoji akara stribrna dekujiSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby