Autor:
Miro03
Přidáno:
04/07/2009 v 14:02:44
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 16974x Hodnocení: 2.81 Hodnoceno: 874x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára amazonská modrá
Latinský název: Pterophyllum scallare


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Povodí Amazonky, Brazílie
Maximální velikost: 12 - 15 cm (délka), 18 - 24 cm (výška)
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: Všežravec, vločkové, granule, mrazené krmiva, živé
Doporučené PH: 6 - 7
Doporučená tvrdost vody: 4 - 14 °dGH
Agresivita: agresivní vůči svému druhu, hlavně v období tření
Charakteristika: Tato chovatelská forma skalár není tak často chovanou skalárou. Základní zbarvení je jako u klasických amazonských skalár, čím jsou však starší, tím více se vybarvují do modra. Mnoho akvaristů si myslí, že tato skalára je umělo dobarvovaná, to je však omyl. Ke zbarvení do modra došlo šlechtěním. Akvárium by mělo být větší se sloupcem vody alespoň 50cm, osazené patřičným množstvím rostlin, aby si mohli utvořit teritoria, jinak dochází k potyčkám. Do okrasné nádrže jich volíme menší počet, skaláry jsou pak klidnější a nedochází tak často k potyčkám.
Pohlavní dimorfismus: U skalár se traduje, že samec má hrbol na hlavě (není tomu tak vždy). Nejjistější je rozpoznat pohlaví v čase tření. Samice má pohlavní papilu hrubší (rourkovitého tvaru), samec má papilu tenčí(špičatou).
Rozmnožování: Larvy se z jiker líhnou po 30 - 50 hodinách v závislosti na teplotě vody. Larvy se rozplavou 5 až 6 den, taktéž závisí na teplotě vody. Voda by měla být měkčí a kyselejší (4 - 6 °dGH, ph 6 - 6,8).

V inzerátech: Skalara


Autor fotografie: Miro03Skalára amazonská modrá

Více fotek najdete ve fotogalerii této rybičky


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská koi Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská mramorovaná   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - skalára amazonská L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská modrá     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby