Autor:
Miro03
Přidáno:
05/07/2009 v 11:38:16
Autor změny:
----
Naposledy změněno:
Zatím nezměněno

Zobrazeno: 7814x Hodnocení: 2.9 Hodnoceno: 736x
1 2 3 4 5

Český název: Skalára amazonská-Ghost(duch)
Latinský název: Pterophyllum scalare


Čeleď:Cichlidae (Vrubozubcovití)
Původ: Jižní Amerika: Amazonie
Maximální velikost: 10 - 14 cm (délka), 16 - 20 cm (výška)
Vhodná teplota: 26 - 28 °C
Potrava: Všežravec - vločkové, granule, mražená krmiva, živé
Doporučené PH: 6 - 7,5
Doporučená tvrdost vody: 4 - 14 °dGH
Agresivita: Mírumilovná, v období tření agresivnější a teritoriální
Charakteristika: Tato chovatelská forma skaláry amazonské má příznačné hnědošedé zbarvení těla. Jen hřbetní a řitní ploutev s oblastí hlavy jsou tmavšího zbarvení. Kvůli tomu dostala obchodní název Ghost (duch).
Pohlavní dimorfismus: Pohlavně dospívají v 6 – 12 měsíci života. Samice má pohlavní papilu hrubší (rourkovitého tvaru), samec ji má tenčí (špičatou).
Rozmnožování: Potěr se z jiker líhne po 30 – 50 hodinách v závislosti na teplotě vody. Rozplave se 5. až 6. Den. Voda by měla být měkčí a kyselejší (4 - 6 °dGH, ph 6 - 6,8). V den rozplavání a prvního krmení (nauplie artemie salina), musíme dávat zvýšený pozor na kvalitu vody. Potěr totiž velmi citlivě reaguje na odpadní látky. Nejlepší je každodenní výměna třetiny vody za čerstvou, 24 hodin odstátou vodu. Také je důležité, aby se potěr při přemisťování potěru (cca měsíc a méně starého) neodlovoval síťkou, ale přeléval s vodou. Při odlovu síťkou totiž může docházet k ulamování ploutviček, které už rybám nedorostou.

V inzerátech: Skalara


Autor fotografie: Miro03Skalára amazonská-Ghost(duch)


Barevná verze pro tisk (s obrázkem)    Černobílá verze pro tisk (bez obrázku)    Předchozí sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára amazonská Platinum silver Č Další sladkovodní rybička(podle českého názvu) - Skalára koi   Předchozí sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - Skalára amazonská Platinum silver L Další sladkovodní rybička(podle latinského názvu) - skalára amazonská     Editovat článek     Přidat fotkuSem prosím pište všechny Vaše komentáře a zkušenosti.Uživatel:
E-mail:
ICQ:
Komentář:
Do tohoto políčka prosím napište 4 (ochrana proti spamu)
:-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-) :-)


Tyto stránky vytvořil Petr Horáček. Design navrhl Jakub Hanyáš.
Partneři: Rostlinná akvaristika Atlas akvarijních rostlin Výkup elektra Brno Akvaristika,Mye-shop.eu, Savana.cz, Florbal, BBMag, Akvarijní rybičky, Zakázkový fotopotisk, Event, Puzzle, prodej puzzle Koupelny, Čištění ultrazvukem, Perle di vetro, Glasperlen, Nové notebooky hračky Nejlevnejsi E-shop s notebooky , chovatelské potřeby